PROFILAKTYKA- to kompleksowe działania, które mają za zadanie zapobiegać niepożądanym zdarzeniom, chorobom i uzależnieniom. W dniach od 12 do 14 czerwca 2024r. w naszej szkole odbył się już VI z kolei MARATON PROFILAKTYCZNY.

Dzień pierwszy!

Nasze zainteresowania i pasje sprawiają, że jesteśmy mniej podatni na stres i uzależnienia. Dlatego też w środę odbył się II SZKOLNY TALENT SHOW. Do udziału w TALENT SHOW zgłosiło się 24 uczniów, którzy prezentowali swoje talenty takie jak : śpiew, gra na instrumencie, taniec, znajomość języków obcych oraz sport. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za wspaniałe występy !Ogromne brawa dla WAS!!!

Dzień drugi!

Wszyscy znamy hasło „SPORT TO ZDROWIE”, w tym dniu odbył się RAJD ROWEROWY.

Reprezentacja uczniów z klas: VIa, VIb, VIIa i VIIb pod opieką nauczycieli Hanny Kaźmierczak i Sławomira Mańkowskiego wybrała się na wycieczkę rowerową trasą: Stawki- Ośno Drugie – Nieszawa – Ciechocinek- Stawki ( 30 km !) W Nieszawie odwiedziliśmy Muzeum Stanisława Noakowskiego – znanego architekta i malarza, który urodził się i wychowywał w Nieszawie.

Dzień trzeci!

W tym dniu działo się wiele !!! Ostatni dzień upłynął pod hasłem „BEZPIECZNE WAKACJE”. Na początku uczennice z klasy VII b przedstawiły prezentację nt „ Zdrowego stylu życia” – jak ważne jest prawidłowe odżywianie, odpowiednia ilość snu, regularne badania, uprawianie sportu, unikanie używek, odpoczynek i higiena Następnie uczniowie z klasy IV b przedstawili swoje sprawozdanie z realizacji 30 DNIOWEGO WYZWANIA DBAM O ZDROWIE.

Brawa dla WAS!

Uczniowie z klas I-III poznali „Historię Asi”, opowiadanie to miało na celu uświadomienie dzieciom, że nie można ufać obcym osobom i w żadnym wypadku nie przyjmować od nich słodyczy.

Następnie uczniowie uczestniczyli kolejno w spotkaniu:

1. Z policjantką nt. bezpieczeństwa w czasie wakacji.

2. Pokaz tresury psów policyjnych przygotowanych do wykonywania zadań m.in. tropienia , poszukiwania śladów narkotyków.

3. Spotkanie ze strażakami; poznanie wyposażenia samochodu strażackiego oraz głównych zadań służby strażackiej w ratownictwie w czasie różnych zdarzeń , klęsk żywiołowych oraz likwidacji zagrożeń.

Na koniec tego dnia, uczniowie mogli dokonać pomiaru; ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi oraz sprawdzić swoje BMI. Ósmoklasiści pod okiem nauczycielki od edukacji dla bezpieczeństwa p. Moniki Małeckiej prezentowali i uczyli młodszych resuscytacji na fantomie. Pokazywali również jak należy opatrywać rany.

Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji!!!