Naszą szkołę odwiedziła dziś Małgorzata Wdowczyk, współautorka książki “Życie usłane książkami. Szkice słowem i obrazem do biografii Marii Danilewicz Zielińskiej”.

Uczniowie klas IV i V wysłuchali prelekcji “Maria Danilewicz Zielińska – pasje sposobem na życie”. Opowiadali także prelegentce o swoich pasjach, wśród których, podobnie jak u naszej Patronki, znalazły się książki, ich czytanie, a nawet tworzenie. Na spotkanie przynieśli dziecięce czasopisma – by móc porównać je z tymi, które czytała Marysia Markowska w ich wieku. Uczniowie przekonali się naocznie, jak wyglądało i jaką miało zawartość “Moje Pisemko” – ulubione czasopismo Marysi, bo mogli obejrzeć duży zbiór autentycznych egzemplarzy z czasów dzieciństwa Patronki. Otrzymali do ręki kserówki ze stronami “Mojego Pisemka”, czytali jego fragmenty. Po prelekcji zadawali autorce pytania dotyczące Patronki i egzemplarzy historycznego czasopisma.

To było spotkanie z wyjątkową osobą i wyjątkowymi eksponatami dotyczącymi Patronki. Może kiedyś znajdą się w naszej sali Pamięci Patrona?