„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu
E. Orzeszkowa

W piątek, 11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W czasie uroczystości przypomniano słowa Elizy Orzeszkowej, iż „miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę oraz wręczyli im kwiaty. W części artystycznej nie zabrakło wzruszających momentów, jak również humorystycznych scenek o szkole i uczniach.
Podczas akademii zostały wręczone nagrody nauczycielom, którzy wyróżniali się w pracy w minionym roku szkolnym.

Uroczystość przygotowały klasy VI a i VI b wraz z wychowawcami – Dariuszem Lewandowskim i Markiem Drużyńskim.

Serdeczne podziękowania dla p. Doroty Stanickiej i jej chóru oraz p. Kamili Drużyńskiej za przygotowanie dekoracji.