W dniu 6 maja odbyła się w naszej szkole akademia pod hasłem „Wolność, Naród, Ojczyzna”. Podczas uroczystości wybrzmiały wiersze i piosenki patriotyczne prezentowane przez uczniów klas I – VII. Nasi recytatorzy: Lena Olejnik, Maja Augustyniak, Oliwia Lewandowska, Łucja Łątkowska, Amelia Borucka, Kinga Dryps, Natalia Pastwa, Amelia Zając, Martyna Korzeniewska, Gabriela Topolska, Rozalia Leśnikowska, Filip Linek, Michał Hołtyn.

Dzieci recytowały wiersze o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Utwory poetyckie były przeplatane piosenkami. Julia Domańska zaprezentowała dwa utwory: „Hymn Konstytucji 3 Maja” oraz „Taki kraj”. Oliwia Lewandowska zaśpiewała „Piosenkę o fladze”, Lena Olejnik – kompozycję „Polska Flaga”.

Przedstawiona przez naszych uczniów żywa lekcja historii przybliżyła wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji.

Uroczystość przygotowali p. Dorota Stanicka i p. Dariusz Lewandowski. Serdeczne podziękowania dla p. Danuty Olejnik za pomoc w przygotowaniu recytatorów.