W piątek odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas III, V, VII i VIII przybliżyli społeczności szkolnej wydarzenia i postacie historyczne, które doprowadziły do odzyskania suwerenności utraconej 123 lata wcześniej w wyniku rozbiorów.

Dzieci zaprezentowały wiersze o miłości do Ojczyzny i trudnym czasie zaborów. Atmosferę patriotyczną młodzi artyści budowali poprzez narrację i recytację oraz okolicznościowy śpiew.

Przedstawiona przez naszych uczniów żywa lekcja historii przybliżyła wzniosłe wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Uroczystość została przygotowana przez p. Dariusza Lewandowskiego i p. Marka Drużyńskiego. Serdeczne podziękowania dla p. Doroty Stanickiej za przygotowanie wokalistek oraz p. Kamili Drużyńskiej za dekoracje.