W środę 1 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Stawkach odbyła się impreza rekreacyjno – sportowa z okazji Dnia Dziecka połączona z Dniem Sportu. O godzinie 8.00 ten wyjątkowy dzień rozpoczęto szkolnym apelem z udziałem uczniów klas I- III pod opieką swoich wychowawców.

Pani wicedyrektor Hanna Kaźmierczak i p. Tomasz Olejnik wręczyli nagrody i dyplomy dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym pt. “Sportowa rodzina”.

Następnie p. Hanna Kaźmierczak złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do klas, aby przygotować się do poszczególnych konkurencji sportowych. W sali gimnastycznej odbywała się konkurencja “Dwa ognie” oraz przeciąganie liny pomiędzy drużynami klas I- III, zaś na boisku szkolnym uczniowie wzięli udział w “Biegu na czas”, “Sprawnościowym torze przeszkód” oraz w “Zabawie z chustą animacyjną”.

Uczniowie po każdej zabawie recytowali z pamięci rymowankę sportową, którą wcześniej otrzymali. Całej imprezie sportowej towarzyszyły zasady fair play oraz gorący doping kibicujących uczniów wraz z nauczycielami.

Rodzice przygotowali swoim dzieciom poczęstunki w obrębie ich klas. W trakcie rozgrywek wszyscy uczniowie mogli skosztować kiełbasek z grilla. Po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych p. Elżbieta Bąk wręczyła uczniom dyplomy za udział.

Był to dzień pełen radości, zaangażowania, wielu przeżyć i wrażeń oraz możliwości zaprezentowania umiejętności sportowych uczniów. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!!!

Dziękujemy za „grillową niespodziankę” panu Andrzejowi Dylewskiemu, panu Januszowi Rusockiemu oraz firmie WIP Sp. z o.o w Aleksandrowie Kujawskim 😊

Dorota Stanicka