Tegoroczny, bardzo uroczysty Dzień Patrona wpisał się w rozliczne uroczystości organizowane na Kujawach dla uczczenia 20. rocznicy śmierci Marii Danilewicz Zielińskiej. W związku z nim zaplanowaliśmy i wykonaliśmy w ciągu roku szkolnego wiele przedsięwzięć. Ich efekty były widoczne na wystawie i w postaci prezentacji multimedialnej, które można było oglądać w czasie uroczystości Dnia Patrona. Odbyła się ona w dniu 30 maja w sali im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim.

Pierwsza część ceremonii przebiegała na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim przy grobie Marii Danilewicz Zielińskiej. Zgromadzili się tam uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi. Przy dźwięku werbli delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Uczczono imię Patronki krótkim przemówieniem oraz utworem zagranym na trąbce.

Następnie goście oraz uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli do kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie uczestniczyli w mszy św. w intencji naszej Patronki.

Relacja słowem i obrazem – Anna Stanek

Ciąg dalszy relacji – nastąpi…