„Odkrycie swojego prawdziwego przeznaczenia – to odważne podążanie za swoimi pasjami i marzeniami” (Brain Tracy)

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, a potem modernizacją szkoły, w dniu 26 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Stawkach odbyła się Giełda szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie klas ósmych i siódmych z całej gminy Aleksandrów Kujawski mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, sposobami rekrutacji, a także mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat profili szkół oraz warunków zdobywania kwalifikacji zawodowych w szkołach branżowych. Podczas Giełdy zostały przedstawione materiały drukowane w postaci ulotek oraz prace wykonane przez uczniów. W Giełdzie uczestniczyło 17 szkół ponadpodstawowych z Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka i Torunia.
Sala gimnastyczna wypełniona była stanowiskami szkół, które w barwny i interesujący sposób przyciągały oczy wszystkich uczestników. Zaproszeni goście stanęli na wysokości zadania.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i przedstawienie ofert kształcenia na etapie ponadpodstawowym, a naszym ósmoklasistom życzymy odwagi w podążaniu za swoimi marzeniami.

Hanna Kaźmierczak