Reprezentanci 15 szkół z województwa kujawsko – pomorskiego spotkali się w piątek 12 kwietnia w finale konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” we Włocławku. Oddział Kujawski PTTK, który jest organizatorem eliminacji zadbał o to, by młodzi krajoznawcy, przyjeżdżając do Włocławka, poznali najnowszą atrakcję grodu nad Wisłą – Interaktywne Centrum – Skarbiec Fajansu.
Zachwycająca ekspozycja oraz stanowiska interaktywne i warsztatowe pozwoliły zwiedzającym poznać 150-letnią historię wyrobów fajansowych, z których słynie Włocławek i uspokoić emocje przed ogłoszeniem wyników.
Uroczysta gala finału wojewódzkiego miała miejsce w Urzędzie Miasta. Najwięcej prac konkursowych, bo aż 9, rywalizowało w kategorii indywidualnej szkół podstawowych. Tym większa była radość reprezentującej naszą szkołę Zuzanny Nowak z kl. VI a, która zdobyła III miejsce!

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie finalistów i ich opiekunów. To już czwarty udział Zuzi w tym konkursie i, jak mówi, nie ostatni. Opiekunem Zuzi jest pani Agnieszka Marjańska, która od wielu lat z powodzeniem przygotowuje finalistów i laureatów konkursu “Poznajemy Ojcowiznę”.

Wielkie gratulacje!