18 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Mózgu. Dobra pamięć, maksymalna koncentracja możliwa jest przy odpowiedniej dieta i zdrowych posiłkach. Prawidłowe odżywianie jest tak samo ważne dla mózgu, jak i dla reszty organizmu.

Uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się co jeść, aby ich mózg dobrze funkcjonował. Przygotowali pyszne i zdrowe posiłki. Teraz już wiedzą, co najczęściej powinno znajdować się na ich talerzach. O tym, że umiejętności matematyczne niosą za sobą szereg korzyści i rozwijają nasz mózg udowodnili uczniowie klas 4-6, którzy w niecodzienny sposób przekonali się m.in. jak packa na muchy walczy z tabliczką mnożenia, zagrali w grę bingo z użyciem kart Grabowskiego, rozwiązali krzyżówkę matematyczną oraz połączyli wiedzę matematyczną ze swoją zręcznością i sprytem.

Klasy IV odszukały zaginionej kokardki zaplątanej na palcu, uzupełniły magiczny kwadrat oraz figury z tangramu. W klasach starszych dominowały doświadczenia fizyczne- uczniowie sprawdzali prawo Archimedesa oraz Pascala. Układali kolorowe obwody elektryczne i wykonali doświadczenia z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki.