Zmierzyć się z filmem niemym i z rolą gwiazdy – Poli Negri – to nie lada wyzwanie. Przekonać się o tym mogły uczestniczki konkursu Casting Marka Probosza “Pola Negri potrzebna od zaraz”. Wśród nich – Julka Domańska z klasy VII, przygotowana przez Annę Stanek.

Konkursowe zadanie polegało na wcieleniu się w rolę Poli Negri i przygotowaniu scenki mimiczno-ruchowej o długości od 3 do 5 minut.

Julka była jedyną przedstawicielką powiatu aleksandrowskiego i jedyną uczennicą szkoły podstawowej. W konkursie zajęła czwarte miejsce, ale ważniejsze od miejsca jest doświadczenie, nauka gry mimiką, gestem, ruchem oraz pokaz umiejętności przed Markiem Proboszem (światowej sławy reżyserem, aktorem i producentem) a także przed widownią wypełnioną po brzegi. Uczestniczki konkursu odpowiadały także na pytania jurora, dotyczące m.in. tego, dlaczego biorą udział w castingu, czym jest dla nich aktorstwo, kim – Pola Negri. Wysłuchały krótkiego wykładu na temat aktorstwa i filmu niemego.

Julka przygotowała scenkę z filmu “Górska kotka”, w której rabująca wszystko, co się da, rozbójniczka przeistacza się w kobietę zachwyconą swą pięknością i ubiorem.

Konkurs odbył się 22 września w MCK w Lipnie w ramach 15. Przeglądu Twórczości Filmowej “Pola i inni”, a wręczenie nagród – następnego dnia po uroczystej gali otwarcia festiwalu.