28 marca br. w siedzibie Oddziału Kujawskiego PTTK we Włocławku odbyło się podsumowanie etapu oddziałowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego “Poznajemy Ojcowiznę”.

Wśród 14 uczniów z rejonu włocławskiego znalazła się reprezentantka naszej szkoły. Zuzanna Nowak z kl. IVa już po raz trzeci przygotowała na konkurs pracę, opisującą najciekawsze ścieżki krajoznawcze. Tym razem były to najpiękniejsze atrakcje turystyczne Małopolski, które poznawała z rodzicami podczas wakacji. Zuzia opisała zabytki i udokumentowała fotografiami najpopularniejsze atrakcje Krakowa i okolic, a niektóre z nich własnoręcznie zilustrowała. Praca okazała się najlepsza w kategorii szkół podstawowych, zapewniając Zuzi 1. miejsce!

Po uroczystej gali podsumowania konkursu i wspólnym zdjęciu uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzania wystaw Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej: wystawy fajansu i malarstwa polskiego XIX i XX wieku.

Była to już 29. edycja konkursu, a uczniowie naszej szkoły biorą w nim udział od 20 lat, odnosząc sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Tegoroczna laureatka swoim sukcesem pięknie wpisała się w tę długą tradycję. Gratulujemy!

Agnieszka Marjańska