25 kwietnia uczniowie klas IV-VIII rywalizowali w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. Uczestnicy zmierzyli się z testem, sprawdzającym wiedzę o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, a także o twórczości Karola Wojtyły i jego papieskim nauczaniu. O ile fakty z biografii polskiego papieża nie przysporzyły naszym uczniom trudności, o tyle jego twórczość była już sporym wyzwaniem. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się Kacper Gapski z kl. VI b, który udzielił 90% poprawnych odpowiedzi. Na drugim miejscu znalazła się Otylia Borkowska z kl. VIII, która osiągnęła 80%, a 3. miejsce zdobyła Weronika Garbacz z kl. VII b, osiągając 75% punktów. 4. miejsce zajęła niewiele ustępując zwycięzcom Julia Romanowska kl. VII b ( 67%). Kolejne miejsca zdobyli: Dariusz Piasecki kl. IV b, Aleksandra Ossowska kl. IV a, Zuzanna Marendowska kl. VIII, Dawid Bedeker kl. VI a, Zuzanna Dama kl. V b, Oliwier Stępkowski kl. IV a, Kacper Rydziński kl. VI a, Bartosz Centkowski kl. VIII, Barbara Podczaska kl. VI b, Amelia Zieman kl. V b.

Kacper, Otylia i Weronika będą reprezentować szkołę podczas konkursu międzyszkolnego w Lubaniu 9 maja 2024 r.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom szkolnych eliminacji życzymy sukcesu w kolejnym etapie.