Nasza szkolna Wigilia

21 grudnia był w naszej szkole wielkim świętem. Cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnym wigilijnym stole, na którym pojawił się opłatek, tradycyjne wigilijne potrawy i pyszne słodkości, przygotowane przez rodziców i wychowawców.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która wyraziła radość ze wspólnego przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników, podkreślając, że jest to absolutny rekord w naszej szkole, gdy przy jednym stole spotkało się prawie 300 osób.

Zgodnie z tradycją ksiądz proboszcz Janusz Stanowski odczytał następnie Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa i zachęcił wszystkich do składania życzeń i dzielenia się opłatkiem na znak pojednania i przebaczenia.

Po wigilijnym ucztowaniu każda klasa zaprezentowała przygotowaną specjalnie na tę okazję kolędę lub piosenkę świąteczną, a koncert rozpoczęła na skrzypcach Zuzanna Grabanowska z kl. IIIb. Wszyscy z wielkim entuzjazmem śpiewali tradycyjne polskie kolędy, znane i lubiane świąteczne piosenki, także te w języku angielskim. Do wspólnego kolędowania porwali wszystkich najmłodsi uczniowie, którzy zadbali także o świąteczne stroje, rekwizyty, a nawet choreografię.

Kiedy umilkły dźwięki kolęd, ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Szopek, a 21 uczestników otrzymało nagrody i dyplomy za fantastyczne i wyjątkowo oryginalne prace. Najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment obwieścił dźwięk dzwonków, zapowiadający przybycie świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty grzecznym dzieciom. A ponieważ wszyscy byli grzeczni, dlatego każdy został obdarowany przez naszego ulubionego świętego i jego pomocników. Wspólna fotografia była radosnym akcentem na koniec naszego wspólnego świętowania.

Wszystkim naszym Przyjaciołom i Sympatykom szkoły życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku szczęścia i powodzenia!