W dniach 18-19 października 2023 r. dzieci na całym świecie modliły się na różańcu w intencji pokoju. Ta modlitewna inicjatywa papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest zaproszeniem, by przypomnieć sobie słowa Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój.

Również w naszej szkole i parafii dzieci mogły włączyć się w tę akcję na lekcjach religii oraz podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 w kościele w Odolionie.

Dziękuję wszystkim dzieciom, które modliły się z nami w intencji pokoju na świecie. Niech dzięki naszej modlitwie spełnią się słowa św. o. Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.

Agnieszka Marjańska