12 grudnia 2022 roku uczniowie klas pierwszych oraz trzecich wraz z opiekunami wybrali się na wzruszającą odsłonę baśni “Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów scen krakowskich do UMK w Toruniu.

Musical został przepełniony błyskotliwymi dialogami, nowymi przygodami, podróżą o miłości, przyjaźni i wrażliwości. Spektakl z wielką starannością realizował cele edukacyjne przeznaczone dla najmłodszego widza. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia, efekty świetlne oraz zaskakujące tony muzyczne tworzyły magiczny klimat przedstawienia.

Kiedy ktoś potrzebuje naszej pomocy czy wsparcia, to wtedy nie zważamy na konsekwencje tylko biegniemy z pomocą, nawet jeśli droga wiedzie przez ciemny, tajemniczy las. W taką podróż wybrała się główna bohaterka baśni “Czerwony Kapturek”. Jej wędrówka pokazała i nauczyła zarazem najmłodszego widza w jaki sposób rozwiązywać sytuacje konfliktowe, nawiązywać przyjaźnie, pomagać innym i być zawsze odważnym. Baśniowa atmosfera spektaklu udzieliła się wszystkim. Niech na długo w nas pozostanie.

D.S