Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka”. Jej organizatorem jest Fundacja Małych Stópek, która w ten sposób wspiera Domy Samotnej Matki, Domy Małego Dziecka, Rodzinne Domy Dziecka i Hospicja Perinatalne w całej Polsce.

W tegorocznej edycji nasza szkoła otrzymała propozycję wsparcia Domu Samotnej Matki w Ciechocinku, prowadzonego przez siostry orionistki. I tak, jak w ubiegłym roku, uczniowie wraz z rodzicami nie zawiedli. Ze szkolnej choinki systematycznie znikały bombki z logo akcji, a w zamian pojawiały się paczki pełne darów serca dla podopiecznych Domu.

21 grudnia podsumowaliśmy akcję, podczas której otrzymaliśmy 24 paczki, a w nich kosmetyki, ubranka, chemię gospodarczą, żywność i zabawki. Wszystkie dary serca tego samego dnia dostarczyliśmy do Domu Samotnej Matki, gdzie powitały nas siostry orionistki oraz ciekawe gości i prezentów dzieci. Spotkanie było dla nas pięknym i radosnym przeżyciem. Utwierdziło nas w przekonaniu, że „więcej radości jest w dawaniu, aniżeli w braniu.”

W imieniu dzieci, ich mam oraz sióstr orionistek serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na drugiego człowieka. Niech radość z czynienia dobra sprawi, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą pełne pokoju i miłości.

Koordynator Agnieszka Marjańska i SK Caritas