17 lutego był ważnym dniem dla uczniów klasy I a, ponieważ podczas ceremonii pasowania na czytelnika stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej.

Pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowe przeżycie dla małych czytelników. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz procedurami związanymi z pandemią. Otrzymały również instrukcję korzystania z OPAC i logowania się do systemu. Rozwiązując zagadki, wykazały się znajomością baśni. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekły dbać o książki i traktować obowiązki czytelnika z należytą powagą.

Pani wicedyrektor Hanna Kaźmierczak pasowała pierwszoklasistów na czytelników oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki – były to książki „Pierwsze abecadło” podarowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. O szczegółach kampanii można przeczytać na stronach: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwsze-abecadlo-%E2%80%93-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka,5695.html oraz http://wielki-czlowiek.pl/