6 czerwca dzieci z klas trzecich wraz z wychowawczyniami i katechetami uczestniczyły w pielgrzymce do Lichenia. Głównym celem wyjazdu było podziękowanie Panu Bogu za Pierwszą Komunię świętą i poznanie historii sanktuarium.

Po mszy świętej sprawowanej w intencji dzieci i ich rodzin każdy otrzymał pamiątkę – małą ikonę Matki Bożej Licheńskiej. Następnie udaliśmy się do apartamentów papieskich, w których przebywał św. Jan Paweł II dokładnie 25 temu w dniach 6-8 czerwca 1999 r., gdy przybył do Lichenia, aby poświęcić budującą się bazylikę. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć miejsc, naznaczonych obecnością naszego Papieża i dzięki ciekawym opowieściom pani przewodnik posłuchać o pobycie Jana Pawła II w Licheniu i wielkich emocjach towarzyszących temu wydarzeniu.

Kolejnym punktem na mapie sanktuarium, jaki odwiedziliśmy było źródełko z cudowną wodą, której każdy mógł zaczerpnąć. Wysłuchaliśmy tam historii objawień maryjnych, związanych z postaciami żołnierza Tomasza Kłossowskiego i pasterza Mikołaja Sikatki, po czym wyruszyliśmy na Golgotę, by przejść drogę krzyżową. Na szczycie podziwialiśmy widoki na bazylikę i starszą część sanktuarium, a schodząc zachwycaliśmy się przepiękną grotą zaśnięcia Matki Bożej, zbudowaną z kolorowych szklanych luksferów.

Po zakupieniu pamiątek i obiedzie przemieściliśmy się do Lasu Grąblińskiego – miejsca objawień maryjnych. Po modlitwie w kaplicy przeszliśmy drogę Matki Bożej do kamienia, na którym odciśnięte są ślady jej stóp. Pobyt w miejscu, gdzie kilkakrotnie Maryja ukazywała się pasterzowi Mikołajowi zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Licheń pozostanie z pewnością na długo w pamięci trzecioklasistów, którzy zgodnie orzekli, że to najpiękniejsze miejsce, jakie widzieli i chętnie przyjadą tu jeszcze raz ze swoimi rodzicami.

Pielgrzymkę zorganizowali katecheci: ks. Janusz Stanowski i p. Agnieszka Marjańska, a opiekę nad uczniami sprawowały także p. Alina Kruszka i p. Dorota Świtońska.