W sobotę 4 listopada przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas uczestniczyły w Dniu Skupienia dla wolontariuszy rejonu włocławskiego w naszym diecezjalnym seminarium. Organizatorem spotkania był koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Włocławskiej, ks. Artur Kosierb, który na wstępie powitał i przedstawił wszystkie grupy: szkolne koła i parafialne zespoły Caritas.

Pierwszym punktem spotkania była konferencja na temat wolontariatu, która przypomniała nam ideę tej bezinteresownej pomocy innym. Uświadomiliśmy sobie, że źródłem naszego działania zawsze powinna być miłość bliźniego, której wzorem jest Jezus Chrystus. Mogliśmy również poznać świadectwa wolontariuszy, którzy posługują w domach opieki dla osób starszych.

Przerwa na herbatę i pyszne ciasto sprzyjała integracji uczestników i wymianie doświadczeń przez opiekunów. Następnie udaliśmy się do kościoła seminaryjnego na wspólną modlitwę w intencji pokoju. Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza święta, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu. Dzień Skupienia zakończył wspólny obiad, po którym był czas na pamiątkowe zdjęcia w zabytkowych wnętrzach budynku seminarium.

Dziękuję za udział w spotkaniu Ani, Amelii, Michasi, Otylii i Zuzi! Nasz wyjazd na to wydarzenie był możliwy dzięki wsparciu ks. proboszcza Janusza Stanowskiego.

Agnieszka Marjańska