W dniach 7-9 kwietnia uczestniczyliśmy w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Po dwóch latach przerwy, wynikającej z obostrzeń pandemicznych, mogliśmy spotkać się w kościele w Odolionie, aby poprzez modlitwę, Słowo Boże i sakrament pokuty przygotować się na najważniejsze święta Wielkiej Nocy.

Naszym przewodnikiem w tych ćwiczeniach duchowych był ks. dr Piotr Dykowski z Włocławka, który przypomniał czym jest i jak powinna wyglądać nasza modlitwa, a także uświadomił wszystkim, jakie warunki należy wypełnić, by spowiedź była ważna i owocna. Był też czas na przeproszenie za wszystko rodziców, dziadków, a także wychowawców i nauczycieli, którzy towarzyszyli nam w rekolekcyjnych spotkaniach.

W piątek wspólnie odprawiliśmy Drogę Krzyżową, natomiast sobota była dniem sakramentu pokuty i wspólnej Eucharystii.

Oprawę liturgiczną spotkań rekolekcyjnych przygotowały: Zuzanna Nowak z kl. 4a, Amelia Zając z kl. 4b, Martyna Korzeniewska z kl. 5, Rozalia Leśnikowska z kl. 7b oraz Julia Ankiersztajn i Aleksandra Urbańska z kl. 8a. Rozważania Drogi Krzyżowej prezentowały: Magda Żak i Maja Lipowska z kl. 4a oraz Julia Ankiersztajn z kl. 8a i Sebastian Pawłowski z kl. 8b. Naszym spotkaniom rekolekcyjnym towarzyszyła schola, która z wielką radością i entuzjazmem prowadziła wspólny śpiew.

Na koniec w naszym imieniu Julia i Rozalka podziękowały księdzu rekolekcjoniście za głoszone nauki, przyznając, że rekolekcje na żywo w kościele, to jednak coś zupełnie innego niż rekolekcje zdalne. Natomiast ks. Piotr podziękował wszystkim uczestnikom rekolekcji za zaangażowanie i wspólną modlitwę.

Agnieszka Marjańska