27 maja 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. O godzinie 8.00 cała społeczność szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie odśpiewano hymn szkoły i wicedyrektor Hanna Kaźmierczak wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

Organizatorki uroczystości – Anna Stanek i Danuta Olejnik – zapoznały uczniów z planem dnia i wszyscy rozeszli się do klas, aby wykonywać „patronowe” zadania.

Uczniowie klas IV-VIII przypomnieli sobie postać Patronki, oglądając filmy i prezentacje, a także tworzyli krzyżówkę związaną z Marią Danilewicz Zielińską oraz rysowali plakaty.

O wyznaczonej porze wszyscy ponownie spotkali się w sali gimnastycznej. Tym razem młodzież musiała zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, ponieważ czekał ją „spacer z Patronką” – czyli rozwiązywanie zagadek dotyczących życia i twórczości Marii Danilewicz Zielińskiej. W sali rozstawiono „stacje”, do których kolejno podchodziła cała klasa, odpowiadała na pytania i zdobywała punkty.

Na zakończenie zaprezentowano efekty prac, a więc: krzyżówki, plakaty oraz wyniki międzyklasowej rywalizacji dotyczącej wiedzy o Patronce. Przedstawiciele klas odczytali przygotowane wcześniej wiersze o pani Marii.

W turnieju wiedzy zwyciężyła klasa IV a, drugie miejsce ex aequo wywalczyły klasa VII a oraz wspólna reprezentacja klas VIII a trzecie klasa VI.

Zapraszamy do obejrzenia w naszej galerii relacji fotograficznej z obchodów Dnia Patrona. Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy!

Kamila Kurnatowska