Tak było w naszej szkole podczas Tygodnia Świadomości Autyzmu…

Obchody Tygodnia Świadomości Autyzmu, w tym roku, zainicjował Samorząd Uczniowski przy wsparciu nauczycieli. Wszyscy uczniowie, wraz z wychowawcami, przychodzili do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, na znak solidarności z autyzmem. Każda klasa obejrzała film będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu. Jego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem. Ponadto uczniowie uczestniczyli w pogadance z wychowawcą na temat spektrum autyzmu. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, odbierają świat inaczej niż większość z nas.
Zajęcia zakończyły się przygotowaniem plakatu, który przedstawiał rysunki wraz z miłymi słowami dla dzieci autystycznych.