„W karnawale, w karnawale”

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.


Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim…

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

autor: Zbigniew Dmitroca

W czwartek 24 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas I-III. Mogliśmy podziwiać fantazyjne, niezwykle pomysłowe i barwne stroje naszych uczniów. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, kowboje, różne zwierzątka, sportowcy a nawet policja. Niektórych naprawdę ciężko było rozpoznać.

Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Dzieci wesoło bawiły się przy muzyce tworząc kółeczka, tańce w parach, tańce z balonem, pociąg i kaczuszki. Wspólną zabawę prowadziły uczennice klasy VIII a Oliwia Malinowska i Angelika Puszkiewicz.

W przerwach – z racji tłustego czwartku zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu. Ogromne podziękowanie dla Rady Rodziców Szkoły za ufundowanie pączków i napojów dla każdego ucznia. Tego dnia nie brakowało wielu radości, uśmiechów, emocji i niespodzianek. W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Dorota Stanicka