W sobotni poranek uczniowie z sześciu szkół Włocławka i okolic spotkali się na rajdzie pieszym na szlaku z Michelina do jeziora Czarnego.

Wśród uczestników byli wędrowcy z koła SKKT „Włóczykije” pod opieką Agnieszki Marjańskiej i Dariusza Lewandowskiego.

Nasza dwunastoosobowa drużyna świetnie przygotowała się do głównego punktu rajdu: każdy zabrał torbę pełną przysmaków dla leśnych zwierząt, aby tymi jadalnymi łańcuchami i bombkami ozdobić wybraną choinkę. Zabawa była przednia, drzewko piękniało w oczach, przybrane marchewkami, jabłkami, brukselką, buraczkami, słoniną i kulami ziaren. Tak udekorowane choinki oceniło jury, ale na rozstrzygnięcie konkursu trzeba było jeszcze poczekać.

Tymczasem szlak poprowadził piechurów leśnymi ścieżkami przez Pińczatę do jeziora Czarnego, gdzie czekała już gorąca zupa i przepiękne widoki. Tam również komandor rajdu ogłosił wyniki konkursu. Nasza drużyna zajęła 2. miejsce, ustępując tylko grupie z Nieszawy. Wszyscy otrzymali zasłużone brawa, a drużyna nagrodę i dyplom.

Na koniec każdy uczestnik, po przejściu dystansu 9 kilometrów, mógł odebrać odcisk pieczęci rajdowej, potwierdzającej przyznanie punktów na odznakę turystyki pieszej.

Rajd Świąteczno – Noworoczny to kolejne przedsięwzięcie realizowane w naszej szkole w ramach edukacji regionalnej.