Dnia 16.05.2022 r. na stadionie miejskim w Świeciu rozegrane zostały finały wojewódzkie w piłce nożnej XXII edycji turnieju “Z Podwórka na Stadion” o puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w kategorii U8 dz. i U10 dz.

Dziewczynkom U10 przyszło rywalizować w grupie z zespołami SP Sztymbark, Tucholanka Tuchola i UKS 6 Inowrocław. Pierwszy mecz, z SP Sztymbark zakończył się zwycięstwem 12-0 (Alicja Kretkowska x7, Paulina Kotlińska x2, Maja Augustyniak, Gabrysia Klasa, Julka Cicińska). W kolejnym meczu, po wyrównanej grze nasze zawodniczki ponoszą porażkę 0-1 z Tucholą. W meczu decydującym o wejściu do półfinału, z UKS 6 Inowrocław zwyciężają 2-0 (Alicja Kretkowska, Łucja Łątkowska). W półfinale przyszło rywalizować z Tęczą Bydgoszcz, jak później się okazało zwycięzcą turnieju. Dziewczynki przegrywają 12-0. W meczu o 3. miejsce z SP Toruń 28 wygrywamy 3-1 (Paulina Kotlińska, Łucja Łątkowska, Alicja Kretkowska), zdobywając III miejsce w województwie.

Dziewczynki U8 rywalizowały w systemie gry “każdy z każdym”, mierząc się z zespołami UKS 6 Inowrocław, Akademia Sarenek, Juventus Bydgoszcz i SP Toruń 14. W pierwszym meczu z Akademią Sarenek odnoszą zwycięstwo 2-1 ( Amelia Królikowska x2). W kolejnym meczu, po bardzo zaciętej grze do ostatniej akcji zwyciężają 3-2 z Juventusem Bydgoszcz (Kinga Gralewska, Amelia Królikowska x2). W trzecim meczu po bardzo dobrej grze przegrywają 0-1 z UKS 6 Inowrocław. W ostatnim meczu, decydującym o kolejności miejsc, z SP Toruń 14 odnoszą zdecydowane zwycięstwo 7-0 (Amelia Królikowska x4, Lenka Olejnik, Kinga Gralewska, Liliana Gawrońska), zdobywając Mistrzostwo Województwa.

Nagrody indywidualne:

U10: najlepsza bramkarka Maja Czerwińska

U8: król strzelców Amelia Królikowska

U8: najlepsza zawodniczka Liliana Gawrońska

Turniej zakończył się uroczystą ceremonią wręczenia pucharów, medali, dyplomów, statuetek i upominków przez wiceprezesa KPZPN Pana Andrzeja Magowskiego.

Wszystkim dziewczynkom należą się wielkie gratulacje i podziękowania za wspaniałą grę i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Tomasz Olejnik