Tegoroczne rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju “Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na etapie powiatowym były organizowane przez naszą szkołę na stadionie STARTU STAWKI.

W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół z powiatu aleksandrowskiego w kategoriach U8, U10 i U12 dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt w kat. U8 i U10 oraz trzy drużyny chłopców w kat. U8, U10 i U12.

Dziewczynki z zespołu U10 rozegrały mecz z UKS1 Aleksandrów Kujawski i po bramkach Alicji Kretkowskiej (x2) i Gabrysi Klasy (x2) wygrały mecz 4-1. Piłkarki U8 były jedynym zespołem w swojej kategorii i nie było im dane rywalizować na boisku. Natomiast w kat. U12 pierwsze miejsce zajęła drużyna z UKS1 Aleksandrów Kujawski.

Chłopcy w kat. U12 rozegrali dwa mecze. Pierwszy wygrali z drużyną SP 1 w Aleksandrowie Kujawskim 1:0, a drugi przegrali z drużyną SP w Bądkowie 0:1. Do finału wojewódzkiego awansowała SP w Ciechocinku. W kat. U10 nasi chłopcy wygrali z drużyną z SP w Konecku 7:0 i przegrali z SP w Zakrzewie oraz SP 1 w Aleksandrowie Kujawskim. Do finału w tej kategorii awansowała drużyną z Zakrzewa. Najmłodsi chłopcy kat. U8 wygrali mecz z SP Zakrzewo 4:2, a przegrała z drużyną SP Bądkowo 4:5, która awansowała do finału turnieju.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze i w duchu walki fair play. Do dalszego etapu z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie drużyny dziewcząt i będą nas reprezentować w finale wojewódzkim!!! 👏👏👏 Gratulujemy i życzymy powodzenia ✊⚽🥇

Podziękowania za organizację turnieju kierujemy do Wiktora Osińskiego (KPZPN), Krystiana Linka oraz Tomasza Olejnika.