22 listopada klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Aleksandrowa Kuj. w celu poznania zawodów policjanta i cukiernika.
Najpierw uczniowie odwiedzili Komendę Powiatową Policji. Tam, pod przewodnictwem st. asp. Marty Białkowskiej-Błachowicz, mieli okazję zajrzeć do różnych zakamarków i porozmawiać z pracownikami komisariatu. Zobaczyli między innymi dyżurkę, salę odpraw oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Technik kryminalistyki zapoznał szóstoklasistów ze sposobami pobierania odcisków palców oraz opowiadał o innych metodach pozyskiwania materiałów dowodowych. Następnie uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli policyjny motocykl oraz krótki pokaz tresury psów. Na zakończenie spotkali się z przedstawicielką „drogówki”, która pokazała sprzęt służący do pomiaru prędkości a także urządzenia do badania trzeźwości i wykrywania narkotyków.
Z komisariatu cała grupa udała się do cukierni Fun Cake Cafe, która oferuje własne wypieki właścicielki – pani Sandry Przybysz. Wszyscy z przyjemnością zajadali się wspaniałymi ciastami i goframi z bitą śmietaną i owocami oraz pili gorącą czekoladę i bubble-tea. Warto wspomnieć, że Fun Cake Cafe to nie tylko kawiarnia, ale i miejsce, w którym odbywają się ciekawe warsztaty dla dzieci i rodziców. Można tam również zarezerwować stoliki na urodziny, imieniny albo po prostu miło spędzić czas w gronie przyjaciół.